Az olasz UniCredit hétfőn meglepetésszerűen 10 milliárd euró értékű, teljes részvénycsomagra vonatkozó ajánlatot tett a kisebb hazai rivális Banco BPM-re – írja a Reuters.
A pénzügyi válság óta nem látott Európa akkora határon átnyúló bankfelvásárlást, amekkora az olasz UniCredit és a német Commerzbank fúziójából összejöhet. A piaci manőverek sorozatát igénylő kísérlet mögött a felvásárlások nagymestere, a kontinens egyik legtekintélyesebb befektetési bankára áll: Andrea Orcel, az UniCredit vezérigazgatója (címlapképünkön). Vezényletével az olasz bankcsoport teheti meg az első lépést a szétaprózódott, és ezért globális versenyhátránnyá vált európai bankrendszer piaci integrációja felé. A labda most az EU pénzügyi intézményrendszerének oldalán pattog: a teljes német politikai elittel szembefordulva kellene hitet tennie a tőke szabad áramlása és az egységes(ülő) bankpiac mellett.
A Commerzbank új vezetése a bank függetlenségére épülő stratégiát támogat, az UniCredit viszont az európai bankszektor integrációjában akar vezető szerepet játszani – derült ki a két bank vezérigazgatójának egy-egy keddi videóüzenetéből a Reuters szerint.
Az UniCredit minimalizálta a Commerzbankban való részesedésnövelésének a kockázatát, és egyszerűen elsétálhat, ha a feltételek nem lesznek megfelelőek az üzletkötéshez - mondta Andrea Orcel, az olasz bankcsoport vezérigazgatója szerdán a Reuters szerint.
Újabb feszültséget okozott Olaf Scholz kancellár koalíciós kormányában a német kormány döntése, amelynek értelmében 700 millió euróért eladta a Commerzbank AG-ban meglévő részesedésének mintegy negyedét az olasz UniCreditnek - közölte a Bloomberg.
A Commerzbank vezetésének megvannak a saját tervei a bankkal - reagált hétfőn Manfred Knof vezérigazgató az egyesülést javasló UniCredit elképzeléseire hozzátéve, hogy továbbra is szeretné, ha a hitelintézet független maradna.
Az UniCredit és a Commerzbank egyesülése minden érdekelt fél számára értéket teremthetne, és egy erősebb bankot hozhatna létre - mondta Andrea Orcel, az UniCredit vezérigazgatója a Handelsblattnak hétfőn, hozzátéve, hogy a döntés a Commerzbank érdekelt feleinek a kezében van – írja a Reuters.
Andrea Orcel, az UniCredit Csoport vezérigazgatója üdvözölte, hogy Emmanuel Macron francia elnök támogatja a széttagolt európai bankszektor konszolidációját, de figyelmeztetett, hogy a nagy, határokon átnyúló tranzakciók még messze vannak – számolt be a Financial Times.
Az UniCredit részvényesei pénteken megszavazták Andrea Orcel vezérigazgató újabb hároméves megbízatását, és támogatták azt a javadalmazási politikát, amely Európa egyik legjobban fizetett bankárává teszi őt – számolt be a Reuters.
Az UniCredit úgy tűnik, köti az ebet a karóhoz: jobb forgalmazói feltételekben akar megállapodni idén az Amundi alapjainak forgalmazását illetően, különben felmondja az eddigi megállapodást – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
Az Unicredit vezérigazgatója, Andrea Orcel mára egyértelműen a befektetők kedvence, mindent megtesz a nyomott árazások eltűnéséért. Érdemes résen lenni, hasonló sztorik akár még a régiónkban is szembe jöhetnek.
Az UniCredit vezérigazgatója a globális kihívások ellenére is biztos a bankcsoport nyereségességi céljainak elérésében, egyúttal kizárja a lombardiai székhelyű Popolare Sondrio bank részvényeinek sajtóban megpendített megvásárlását - számolt be a Bloomberg.
Az UniCredit vezérigazgatója, Andrea Orcel megerősítette: az olasz bankcsoport érdeklődik az akvizíciós lehetőségek iránt, különösen Közép- és Kelet-Európában, de továbbra is fegyelmezett megközelítést fog alkalmazni - írja a Reuters.
Jobb feltételeket kínálna a forgalmazási együttműködés fenntartása érdekében az Amundi az UniCreditnek. A francia alapkezelő szeretne mindent megtenni annak érdekében, hogy megtartsa az olasz piachoz való hozzáférését – írja az ügyre rálátó forrásokra hivatkozva a Reuters.
Egyre többen emlegetik az európai bankszektor lehetséges konszolidálójaként az UniCredit vezérigazgatóját, Andrea Orcelt. A befektetők körében nagy elismerésnek örvendő egykori befektetési bankár jelentős eredményeket ért el 2021 áprilisa óta az olasz bankcsoport élén, az európai bankszektor felrázásáig merészkedő elképzeléseit most a Reuters latolgatta.
Várakozások szerint 10 milliárd euró többlettőkével rendelkezik majd év végére az UniCredit Group, de azt még nem döntötték el, hogy ezt felvásárlásokra vagy a részvényesek javadalmazására költik majd. Emellett az UniCredit tervezi a befektetési alapok értékesítéséből származó díjak növelését és az Amundival kötött üzletének megújítását.
A vámok hatással lehetnak a gazdasági növekedésre is.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?